„Debatna parlaonica” U utorak 25.4.2023. u periodu od 9:00h do 17:00h, održano je Kantonalno natjecanje iz Retorike „Debatne parlaonice”. Ogranizatori su: Fondacija društva zajedničkih vrijednosti u suradnji s Ministarstvom za odgoj i obrazovanje KS i Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo. Škola domaćina bila je Richmond Park srednja škola. Učestvoalo je ukupno 12 srednjih školi u Sarajevu, između ostalog i naša škola – Poljoprivrede,prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti Sarajevo. Našu školu su predstavljali učenici: Sanjin Demir (Nutricionist tehničar IV2) i Berina Mandal (Prehrambeni tehničar IV1). Pored Sanjina i Berine, u pripremi za takmičenje učestvovali su učenici: Najla Pajević, Sara Kadribašić, Nidal Dulić, Ahmed Sućeska i Adi Avdić, koji su neumorno i nesebično pomagali u pripremi za takmičenje. U kvalifikacionim krugovima Berina Mandal je ukupno imala 67 bodova, dok je Sanjin Demir u oba kruga imao po 93 boda te samim time sebi osigurao drugo mjesto u kvalifikacijama i prolaz u polufinale. Učenici su svojim znanjem I vještinama postigli jako dobar rezultat plasirajući se u polufinale te finale. Atmosfera među takmičarima je bila fer i korektna, te su učenici stekli nova iskustva i poznanstva, te samim time proširili sebi vidike i granice u životu.