Učenice naše škole Grbo Merjem II-4, Decaj Lajla II-2, i Pandža Nejla I-4 su od 29.09 do 29.11.2022. učestvovale u humanitarnom projektu “KULTURNO HISTORIJSKA NASLIJEĐA SARAJEVA KROZ MODERNU UMJETNOST” pod okriljem udruženja Profesional. Učenice su bile u prilici pokazati svoje umjetničke vještine te i družiti se sa vršnjacima iz ostalih sarajevskih srednjih škola. Radovi su prikazani na izložbi 30.11.2022.

Projekat je trajao dva mjeseca, a realizovao se u Dječijoj kući Novo Sarajevo i okupio je oko 150 mladih srednjoškolaca uzrasta 14 do 17 godina iz 12 srednjih škola iz Kantona Sarajevo koji će u budućnosti biti ambasadori kulturne baštine u svojim školama te prenositi stečeno znanje svojim vršnjacima.

U toku projekta učesnici su prolazili i učili sve likovne tehnike, upoznavali se sa baštinom grada Sarjeva i kao kruna dvomjesečnog rada projekat se završio prelijepom izložbom koja je imala humanitarni karakter.