27.06.2024.god. u „Srednjoj ekonomskoj školi“ u Sarajevu u organizaciji Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo održan je sastanak sa učenicima i njihovim profesorima sarajevskih srednjih škola, a koji su se prijavili da učestvuju na 1. Maršu mira u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje i Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo. Sastankom je rukovodio ispred instituta mr.sc. Semir Salihović, pomoćnik direktora za vannastavne i posebne programe. Na sastanku učesnici su dobili upute i informacije vezane za Marš mira, a potom i majice, ruksakove, kabanice i knjigu autora Hasiba Suljića „Maloljetnik na putu smrti“ sa potpisom autora. Gospodin Semir Salihović se zahvalio učenicima, nastavnicima i direktorima škola koje su prihvatile učešće .

Učešće u projektu je prihvatilo 8 srednjih škola:

1. JU SŠC Vogošća – potvrđeno 17 učenika, direktor, 2 nastavnika, 1 vozač (21)

2. JU Srednja ekonomska škola – potvrđeno 4 učenika i 1 nastavnik (5)

3. JU Prva bošnjačka gimnazija – potvrđeno 8 učenika i 1 nastavnik (9)

4. JU Srednja škola za tekstil, kožu i dizajn – potvrđeno 2 učenika, 1 nastavnik i direktor (4)

5. JU Srednja škola poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti u Sarajevu – potvrđeno 1 učenica i 1 nastavnik (2)

6. JU Srednja škola za okoliš i drvni dizajn – potvrđeno 3 učenika i 1 nastavnik(4)

7. JU Srednja mašinska tehnička škola – potvrđeno 1 učenik i 1 nastavnik (2)

8. JU Srednja elektrotehnička škola u Sarajevu – potvrđeno 4 učenika (4)

Učešće u projektu nije prihvatilo 30 srednjih škola iz Kantona Sarajevo.

Učesnici iz naše škole u Maršu mira su učenica Dženesa Avdagić III-7 i Ibro Hodžić, profesor.