Dana 1.7.2024. godine potpisan je sporazum o rekonstrukciji fasade i zamjeni vanjske stolarije na JU Srednjoj školi poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti Sarajevo.

Sporazum su potpisali načelnik Općine Stari Grad Sarajevo, Irfan Čengić, gradonačelnica Grada Sarajeva, Benjamina Karić, ministrica obrazovanja Kantona Sarajevo, Naida Hota-Muminović, direktorica škole, Velagić Seada, te predstavnici kompanije Neimari.

Osim poboljšanja uslova za obrazovni proces i energetske efikasnosti, obnova fasade ima i estetski značaj. Zgrada, koja je nacionalni spomenik Bosne i Hercegovine, nakon 100 godina dobit će novo lice i postati još ljepša. Projekat ostaje u nasljedstvo mladosti grada Sarajeva i budućim generacijama.

Mediji koji su objavili ovu vijest: