Prezentacija: Preuzmi prezentaciju/Download

1. Organizator studijske posjete “Od rata do mira”:

Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kanton Sarajevo, Bosna i Hercegovina

2. Period: 07.05.2024. do 10.05.2024. godine

3. Razredi:

I1Poljoprivredni tehničari / Prehrambeni tehničari
I2Fitofarmaceut agrotehničar
I3Nutricionist tehničar
I4Veterinarski tehničar
I5Kozmetički tehničar
I6Pekar
I7Cvjećar-vrtlar / Mesar / Prerađivač mlijeka
I8Frizer
I9Frizer

4. Razrednici / Profesori / Socijalni radnik:

1. Huseinbegović Sabina

2. Čengić Adnana

3. Kos Boris

4. Beširović Supha

5. Alić Meliha

6. Memić Ena

7. Kalić Ahmedin

8. Hodžić Ibro

9. Isanović Mirzet

10. Čengić Nevenko

11. Čaušević Nejira

Studijsko putovanje obuhvatilo sljedeće destinacije:

1. Franjevački samostan – Muzej franjevačkog samostana Fojnica

2.Selo Ahmići – spomen obilježje za 116 ubijenih muslimana 16.04.1993. godine

3. Travnik (Plava voda, Tvrđava – stari grad, Rodna kuća Ive Andrića, Šarena džamija, Elči Ibrahim-pašina medresa)

4. Vlašić (Spomen park “Galica” vječni podsjetnik na one koji su oslobodili Vlašić, posjeta porodici koja proizvodi sir i mliječne proizvode, Korićanske stjene)

5.Šehidsko mezarje Kamičani i Centralno spomen-obilježje žrtvama regije Kozarca 1992-1995., 1.232 nevino stradalih građana Kozarca – predavanje održao profesor Amer Memić iz škole u kojoj se jedino izučava Bosanski jezik, povratnik u Kozarac

6. Bihać (Garavice, spomen-područje za žrtve – srpsko civilno stanovništvo- masovni pokolj od strane ustaša 1941. Godine, ubijeno 1200 ljudi, među kojima je veliki broj djece;   Kamena skulptura “Djevojka sa Une”; Kapetanova kula, Crkva sv. Ante Padovanskog je 1592. godine preuređena u džamiju, nosi naziv Fethija – jedna od najstarijih džamija u Krajini, Druga Crkva sv. Ante Padovanskog.

7.Stari grad Ostrožac, bajkoviti dvorac u Bosni i Hercegovini, dragulj Cazina,

8.Stari grad Velika Kladuša, simbol Velike Kladuše. Ovdje nam je održao historijski čas Zlatko Buco Dizdarević o epskom junaku Muji Hrnjici, a ujedno je i autor grandioznog spomenika epskom junaku Muji Hrnjici.

9.Bužim (mezar brigadnog generala Izeta Nanića, Muzej 505 viteške motorizovane brigade)

10.Japodski otoci – 5 malih ostrva na rijeci Uni

11.Jajce (Muzej Drugog zasjedanja AVNOJA, Tvrđava, Džamija Esme sultanije, ili Čaršijska džamija)