Dana 17.04.2024. godine održano je školsko takmičenje unutar poljoprivredne struke. Učenice zanimanja Cvjećar vrtlar  imale su zadatak da aranžiraju ” Stolni aranžman “. Naš stručni žiri činile su vlasnice poznatih cvjećara: Razija Ljuca iz cvjećare “Bambus”, Aida Čedić Sulejmanović iz cvjećare “The Milion sweet” i Enisa Gazibara iz cvjećare “Galerija cvijeća Višnja”.

Vlasnice su prije svega željele istaći ljepotu ovog zanimanja, tako što su dale svoj doprinos da se učenici pokažu u najboljem svijetlu i na taj način predstave novitete u cvjećarama gdje rade. Nakon toga, održano je takmičenje učenika tehničkog usmjerenja iz testa znanja i testa praktičnih vještina, na kojem su učenici pokazali zavidno znanje.