Dana 16.04.2024.godine ucenice III5 razreda- smjer kozmetički tehničar u pratnji profesorice Vildane Bačinović-Durić su posjetile Muzej farmacije.

Muzej se nalazi u centru grada i predstavlja važan dio kulturne baštine Sarajeva.

Po dolasku, imale su srdačan doček od strane osoblja muzeja koje ih je uputilo u samu tematiku muzeja te pružilo osnovne informacije o njegovoj historiji.

Muzej farmacije nudi intrigantan uvid u historiju farmaceutske industrije, istražujući razvoj lijekova, alata i tradicionalne medicine.

Izložene kolekcije obuhvatile su širok spektar artefakata, od tradicionalnih biljnih lijekova do savremenih farmaceutskih proizvoda.

Učenice su imale su priliku vidjeti različite alate korištene za pripremu i doziranje lijekova, kao i stare knjige i recepture koje su svjedočile o tradicionalnim metodama farmaceutske prakse.

Naše učenice su sada bogatije za jedno novo znanje o historiji farmacije, ali i kozmetologije s kojom je usko povezana.Posjeta Muzeju farmacije bila je inspirativno i edukativno iskustvo za njih.