U periodu od 6. februara do 28. februara, naša škola je realizovala niz aktivnosti i sadržaja usmjerenih prema prevenciji svih oblika nasilja nad djecom. Ovaj važan period obilježili smo prigodnim sadržajima u sklopu „Dana ružičastih majica“.

Svih dvadeset i osam odjeljenja sudjelovalo je u ovim inicijativama. Na časovima odjeljenskih zajednica i kroz vannastavne aktivnosti, učenici su dali svoj doprinos na različite načine. Neki su održali prezentacije, drugi su sudjelovali u izradi panoa, a treći su se uključili u projektne aktivnosti.

Ova zajednička inicijativa ima za cilj podizanje svijesti o važnosti prevencije nasilja nad djecom te promicanje sigurnog i podržavajućeg okruženja za sve učenike. Kroz ovakve aktivnosti, želimo stvoriti školsku zajednicu u kojoj se svako dijete osjeća zaštićeno i poštovano.

Hvala svim učenicima i nastavnicima koji su sudjelovali u ovoj vrijednoj inicijativi!