Učenici I2 razreda, Fitofarmaceut agrotehničar, u petak 09.02.2024. godine posjetili su Federalni hidrometeorološki zavod u okviru časova praktične nastave.Stručnjak za agrometeorologiju,dipl.ing.agronomije, Nedzad Voljevica, upoznao je učenike sa mjernim instrumentima za praćenje klimatskih činilaca,te kako isti utiču na na biljke, kroz različite fenološke faze razvoja.

Učenicima se predstavio i meteorolog Damir Šantić, koji je naše učenike upoznao sa načinom satelitskojg praćenja oblaka,vjetra i drugih meteoroloških činilaca koji  služe za izradu vremenske prognoze. Učenici i profesorice, koje su bile u pratnji učenika, iskazali su  zahvalnost ljubaznim stručnjacima iz ovih oblasti čija su izlaganja pratili sa velikom pažnjom.