Humanitarno udruženje “Ruku na srce” i ove godine realizuje projekat “Nijedno dijete bez paketića” čiji je cilj obradovati mališane iz porodica u stanju socijalne potrebe.  

Naša škola se priključila ovom projektu te je pokrenuta akcija prikupljanja slatkiša, igračaka i školskog pribora na nivou škole. Bila je to prilika da naši učenici još jednom dokažu da je sreća najveća onda kada se dijeli i da smo najsretniji kada druge činimo sretnima. Učenici naše škole uvijek se priključuju akcijama poput ove jer humanost oplemenjuje čovjekovu dušu i čini ga zahvalnim na svemu što ima. Nerijetko nismo ni svjesni da naše malo nekome može uljepšati život i donijeti novu nadu. Ponosni smo na naše učenike koji su paketiće ispunili djelićima svoje sreće i pomogli volonterima Udruženja da izmame mnogo dječijih osmijeha.