Model Ujedinjene Nacije (Model United Nations/MUN) je obrazovna simulacija Ujedinjenih Nacija, kroz koju učesnici, učestvujući, uče i otkrivaju svijet međunarodnih odnosa i djelovanja međunarodnih organizacija, konkretno organizacija UN-a. Model UN je prvi put bio osnovan od strane Prve Bošnjačke gimnazije u 2019 godini, te nakon toga su ga i uvele i druge gimnazije kao Druga gimnazija, Treća gimnazija, Gimnazija Obala i Prva gimnazija. U julu 2022, godine se prvi put održao državni MUN (Bosnia and Herzegovina Model United nations). Konferencija je se bila održala na prostorijama Internacionalnog Burch univerziteta i Zgradi Ujedinjenih nacija u Sarajevu. Konferencija je sadržavala sedam komiteta, od kojih je jedan bio Socijalno, humanitarni i kulturalni komitet (Social, humanitarian and cultural committee) u kojem je učestvovao učenik Nedim Tabaković kao delegat države Bangladeš u kojem je nakon tri zahtjevna dana debate i rezolucija osvojio nagradu za „Best delegate“ komiteta u kojem je učestvovao. Nedim je treći razred naše škole, smjer Nutricionist tehničar i ovo smatramo jednim velikim unapretkom za njegovu edukaciju i budućnost u daljoj edukaciji nakon završene srednje škole. Ovo je za Nedima bila jedna velika ambicija, te je njegovim trudom i teškim radom osvojio nagradu koju jeste.