Obilježavanje svjetskog Dana hrane

Profesorica Suada Karić uz pomoć profesora Čengić Nevenka organizovala je obilježavanje svjetskog Dana hrane, kroz projektnu nastavu, sa kolegama i učenicima Nutricionistima iz srodne, Prehrambeno-tehnološke škole iz Zagreba, Republika Hrvatska.
Tema projektne nastave bila je “Razmijenimo nacionalno i lokalno, BiH-RH, Sarajevo-Zagreb”
Razmjena rezultata istraživanja i znanja vršena je preko zoom-a. Učestvovalo je 15 učenika naše škole smijera Nutricionist tehničar. Ovaj događaj podržao je ministar za obrazovanje nauku i mlade Kantona Sarajevo Anis Krivić, javio se direktno na događaj  pozdravio i podržao učenike i profesore koji su učestvovali u događaju.
Obilježavanje svjetskog Dana hrane kroz međunarodnu saradnju podržao je radijo BiH na kojem su profesorica Suada Karić i ravnatelj škole iz Zagreba Josip Šestak govorili o saradnji i pojedinostima projekta.