Nakon serije strašnih i razornih zemljotresa koji su pogodili Tursku i Siriju i naša zemlja se, uz mnoge druge, priključila akcijama spašavanja i izvlačenja ljudi ispod ruševina kao i prikupljanja i slanja humanitarne pomoći .

Sa velikom tugom se i u našoj školi prate vijesti sa nastradalog područja, te je stoga bilo prirodno da će se u što hitnijem roku organizirati prikupljanje humanitarne pomoći. S ogromnom željom da se pomogne nastradalima učenici su ,u skladu sa svojim mogućnostima, prikupili ono šta je rečeno da bi bilo najpotrebnije kao prva pomoć nastradalima.

Pomoć je poslana preko Organizacije Pomozi.ba koja će ,u saradnji sa turskim organizacijama, isporučiti pomoć najpogođenijim dijelovima Turske i Sirije.