IntervetWB projekat

Školu su 23. juna posjetile Lucilla Morelli project manager Uniser, Italija.
Uniser je agencija za mobilnost i organizaciju studentskih i učeničkih praksi širom EU. Prezentirala IntervetWB projekat koji u fokusu ima internacionalizaciju VET škola u državama Zapadnog Balkana i poboljšanje zapošljivosti svršenika ovih škola. IntervetWB takodje omogućava treninge za profesore i direktore VET škola naše regije u zemljama EU.
Mirsada Mehremić je manager/glavni koordinator projekta za BIH. A prof. Sibela Beširević jedan od koordinatora. Gošće su obišle školu i bile oduševljene sadržajima koji su na raspolaganju učenicima. Naša škola je uključena u navedeni projekat Tri učenika su u Poljjskoj i obavljaju jednomjesečnu praksu. Prezentirani su konkretni budući pozivi za mobilnost kako učenika tako i profesora te se nadamo uspješnom nastavku saradnje.