POTPISIVANJE UGOVORA ZA DODJELU STIPENDIJA ZA DEFICITARNA ZANIMANJA

Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo dodijelilo je ove godine 110 stipendija učenicima prvog i 89 stipendija đacima drugog razreda srednjih stručnih škola za školsku 2020/2021. godinu, a koji se obrazuju za deficitarna zanimanja.

Zbog pogoršane epidemiološke situacije, ministar za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo Anis Krivić potpisao je ugovore sa pet učenika prvih razreda i šest đaka iz drugih razreda.

Na ovaj način, kako je poručeno, Ministarstvo želi zajedno sa poslodavcima da privuče djecu na zanimanja trećeg stepena, a što učenicima koji žele nastaviti obrazovanje za četvrti stepen ili se odluče za fakultet nije onemogućeno da to i urade.

Iznos stipendija je 1.100 KM na godišnjem nivou po svakom učeniku.

Ministarstvo već tri godine zaredom dodjeljuje stipendije učenicima srednjih stručnih škola.

Učenici naše škole prvih razreda za zanimanja

farmer : Palo Sara, Hubijar Almedin, Kargić Sebina,Dervišević Seniha, Kazaferović Enis

prerađivač mlijeka: Ajkunić Edna, Ramić Ajdin,Muzur Hena, Pljevljak Lejla, Hubić Eman

i drugi razred za zanimanja

voćar-vinogradar-vinar : Škufca Dalila, Memeti Anesa,Kadrispahić Adna, Čusto Amna, Puškarević Svjetlana-Lana, Avdić Selma i

mesar: Bilalović Amsal, Bajrić Asim, Todorović Allan,Djedović Rijalda, Muharemović Mujo su korisnici ovih stipendija.

Inače, stipendije su dodijeljene na osnovu javnog poziva koje je raspisalo Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS