Posjeta Zavodu za specijalno obrazovanje i odgoj „Mjedenica“

Dana 19. 11. 2019. učenice III-5 razreda i članovi sekcije „Napravi sam“ JU Srednja škola poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti Sarajevo, u pratnji v. d. direktora Rešida Ćosibegovića, prof. Nevzete Jesenković i prof. Lejle Begović, posjetile su Zavod za specijalno obrazovanje i odgoj „Mjedenica“ u Sarajevu.

Posjeta je upriličena povodom Dana djeteta i obilježavanja Mevluda – rođendana poslanika Muhammeda (a. s.). Gostima se obratila direktorica Zavoda upoznavši ih sa različitim segmentima rada ove ustanove koja je posvećena odgoju i obrazovanju djece sa poteškoćama u razvoju.

Gosti su iskoristili priliku da djecu koja se školuju u Zavodu obraduju mevludskom halvom i kolačima koje su pripremili učenici naše škole koji pohađaju sekciju „Napravi sam“ koju vodi prof. Jesenković.