SRETAN VAM DAN DRŽAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE!

Dragi naši učenici, roditelji, uposlenici, prijatelji i partneri škole, građanke i građani BiH – SRETAN VAM DAN DRŽAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE!
                                                                                                       Uprava škole

Dan državnosti Bosne i Hercegovine je praznik u Bosni i Hercegovini i obilježava svakog 25. novembra. Na taj dan 1943. godine, na prvom zasjedanju ZAVNOBIH-a u Mrkonjić Gradu, usvojena je Rezolucija ZAVNOBiH-a u kojoj je izražena odlučnost naroda BiH da njihova zemlja bude zbratimljena zajednica u kojoj će biti osigurana puna ravnopravnost svih, te ravnopravnost Republike BiH unutar jugoslavenske federacije, sa historijskim granicama koje su datirale još iz vremena srednjovjekovne Bosne.
Svečanom akademijom učenici naše škole, članovi dramske i recitatorske sekcije, su na svoj način i svim srcem izrazili ljubav prema svojoj Domovini, i poručili da se ona voli i učenjem!