Posjeta Tuzli

Utorak, 01.10.2019 godine ucenici I3 i III4 smjer veterinarski tehničar, razreda u pratnji profesora stručnih predmeta: Suphe Besirević, Alme Jasarević, Amire Ćerimagiđ i Ranke Bošnjak obavili su stručnu posjetu farmi brojlera i konzumnih jaja Bingo, Tuzla. Uz srdačan doček šef veterinarske službe Enes Omerović upoznao je djecu sa etapama proizvodnje konzumnih jaja i brojlera, održavanju biotehnološke sigurnosti na farmama, te procesu certifikacije proizvoda na tržiste EU. Svaka etapa proizvodnog procesa je strogo iskontrolirana kako sa održavanjem biosigurnosti tako ishranom jedinki što rezultira proizvodima vrhunske kvalitete . Kao nagradu obišli smo i zoo vrt Bingo. Zahvaljujemo se prof. Abdulahu Gagiću i Enesu Omeroviću na prelijepom iskustvu i otvaranju mogućnosti da učenici stečeno teoretsko znanje upotpune sa praktičnim primjerom vrhunske proizvodnje brojlera i konzumnih jaja.