Upis u školu – INFORMACIJA

Nakon završena dva konkursna roka za upis učenika u prvi razred u našoj školi ostalo je slobodnih mjesta za smjer: POLJOPRIVREDNI TEHNIČAR.

Podsjećamo da on line upis nije predviđen nakon završetka drugog konkursnog roka, tako da učenici dokumentaciju mogu lično donijeti u školu (63 boda ili više).

Dokumentaciju za upis u školu je potrebno donijeti u drugoj polovini augusta 2019. godine.
Srednje škole mogu isključivo izvršiti upis učenika koji nisu nigdje upisani u dva konkursna roka.

UKRATKO O SMJERU POLJOPRIVREDNI TEHNIČAR

Učenici će naučiti sve o proizvodnji hrane biljnog i animalnog porijekla.
Praktičan dio nastave učenici obavljaju na školskom poljoprivrednom dobru. Nakon završetka školovanja, poljoprivredni tehničar se može zaposliti na poljoprivrednom dobru, farmi, pokrenuti vlastitu proizvodnju hrane ili nastaviti školovanje na fakultetu.