Posjeta Muzeju savremene umjetnosti Republike Srpske u Banjoj Luci

Učenici  JU Srednja škola poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti su  04.04.2019.-05.04.2019. god.  posjetili Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske u Banjoj Luci i učestvovali u programu NuM – noć u muzeju, te u okviru programa muzejske pedagogije sudjelovali u radionicama: Škola animiranog filma, Studio pokreta i plesa, radionice reciklaže, instalacije, filmske večeri.  Učenici su spavali u spavaonicama izložbenog prostora Muzeja. Tim je posjetio tvrđavu Kastel i  Ferhat-pašinu  džamiju (poznatu kao Ferhadija).  Narednog dana, nakon predstavljanja rezultata rada, izvođenja NuM plesne koreografije, predstavljanja učeničke instalacije i radova na temu „Ruke rade što srce osjeća“ i dodjele diploma „NuM kustos junior“ učenici su se vratili u Sarajevo.