Liga srednjih škola Kantona Sarajevo

Muška i ženska nogometna sekcija naše škole i ove godine je učestvovala na takmičenju “liga srednjih škola Kantona Sarajevo”, uz saglasnost Ministarstva obrazovanja, nauke i mladih Kantona Sarajevo. Na takmičenju je učestvovala 21 škola, a samo takmičenje je trajalo puna 2 mjeseca. (februaru i mart). Muška ekipa takmičenje je završila u grupnoj fazi sa bilansom 1 pobjeda, 1 neriješen rezultat i 2 poraza.

Ženska ekipa je osvojila prvo mjesto sa ostvarenih šest pobjeda i gol razlikom 23 : 1. U finalnom susretu su rezultatom 1:0 pobijedile Treću gimnaziju i osvojile zlatnu medalju, što je ukupno treća zlatna medalja za žensku malonogometnu sekciju naše škole.
Učenice koje su nastupali za školsku malonogometnu sekciju su:
 1. Hromo Adelisa
 2. Dedović Merisa
 3. Brajlović Belma
 4. Durak Adna
 5. Aljukić Ajla
 6. Fazlić Melika
 7. Prašović Edina
 8. Brutus Amina
 9. Korjenić Amina
 10. Hasanović Lejla
 11. Rahmanović Erna
Voditelj sekcije: Mujanović Ajdin