Posjeta našoj školi

Dana 28.11.2018. godine našu školu je posjetila Emma Strenski, Fulbright U.S. student Researcher, sa svojim djedom i bakom. Dobrodošlicu im je poželio direktor Suad Alić i počastio ih pitom od jabuka, koju su napravili naši učenici.

Domaćin učenik je bila Nermina Aljić – III8, a učenici II2 i II8, u pratnji nastavnica Sabine Huseinbegović i Amele Suljić-Puškar poslušali su i pogledali predavanje o „Thanksgiving“.

Kao dobri domaćini prikazali smo ljepote Bosne i Hercegovine u kratkom videoprikazu, a zatim obišli školu i dali kratki osvrt na ono što škola pruža svojim učenicima.

Emmin djed je prijatelj s poznatim prijateljem Bosne i Hercegovine, kongresmenom McClusky-em, koji ga je pozvao da pomogne kao advokat u arbitrži Brčko distrikta.

Druženje s Emmom i njenim djedom i bakom bilo je pravo uživanje i osvježenje za sve nas.

Čovjek obogati i oplemeni sebe uvijek kada nauči nešto novo.