Posjeta Centru za slušnu i govornu rehabilitaciju

U petak, 23. 11. 2018.,dio učenika II5 i II2 odjeljenja koji pohađaju Islamsku vjeronauku posjetili su, u pratnji profesorica Lejle Begović i Nevzete Jesenković, Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju u Sarajevu.

S obzirom da je u toku mjesec rebiu-l-evvel islamskog kalendara, u kojem muslimani obilježavaju rođendan poslanika Muhammeda (a. s.), učenici na Vjeronauci podsjećaju se na univerzalne vrijednosti koje je Poslanik a.s. promovirao u smislu odnosa prema drugim ljudima, kao što su: vedrina u komunikaciji, pomoć u nevolji i iskušenju, suosjećanje sa tegobama, darivanje i dr.
Ljubazno osoblje Centra toplo i domaćinski je dočekalo profesore i učenike naše škole. Pedagogica Jasna Ćosović upoznala je goste sa historijom ove institucije, načinom rada sa djecom koja imaju oštećen sluh ili govornu manu, te kapacitetima s kojim raspolažu.
U toku posjete, učenici su obišli prostorije u kojima se odvija nastava te obradovali mališane prigodnim paketićima.
Druženjenje je završeno osvježenjem u multimedijalnoj sali gdje smo podijelili svoje utiske te dogovorili kontinuiranu saradnju sa ovom ustanovom.