Posjeta Memorijalnom centru Srebrenica – Potočari.

U organizaciji Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo danas je, 17.05.2018.god, peti put po redu, 400 sarajevskih srednjoškolaca tj. svih učenika drugih razreda, u pratnji svojih profesora, posjetilo Memorijalni centar Srebrenica – Potočari. Posjeta je počela obilaskom mezarja i spomen sobe, zatim prisustvom historijskom času, a okončala se projekcijom filma prikazanom u prostorijama Muzeja genocida kako bi učenici učili i upoznali se na neposredan način sa historijskim činjenicama vezanim za period agresije na Bosnu i Hercegovinu od 1992. do 1995. godine, s posebnim osvrtom na događaje koji su prethodili julu 1995. godine, danu pada Srebrenice, kao i počinjenom genocidu nad civilima.