Dani jabuke Goražde 2018

U periodu od 11.10. – 13.10.2018. godine u Goraždu je održana privredno-kulturna manifestacija „Dani jabuke“  Goražde 2018..

U okviru ove manifestacije veoma značajno mjesto zauzima „Kviz znanja“ srednjih poljoprivrednih škola.

Ove godine održan je jubilarni, deseti po redu, koji sada već ima međunarodni karakter, gdje su učešće u kvizu uzele škole iz: Srbije, Crne Gore, Makedonije i BiH.

Naša škola je od samog osnivanja prisutna na takmičenjima, za što nam je uručena Plaketa za učešče i nesebičan doprinos.Osim natjecanja u znanju iz oblasti poljoprivredne struke, učenici se međusobno druže i iz „grada prijateljstva“ na Drini nose prelijepe uspomene. Domaćini su ove godine upriličili odlazak gradu Višegradu, za sve učenike i profesore, sa ciljem obilaska mosta Mehmed – paše Sokolvića, remek dijela mostogradnje, sagrađenog u sredinom sesnaestog stoljeća.

Našu školu ove godine predstavljala je tročlana ekipa učenika:

1. Bukvić Almedina IV1
  2. Gradaščević Kerim III1