JU Srednja škola poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti Sarajevo obilježila Svjetski dan učitelja posjetom Srednje poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanko Ožanić u Zadru

Uposlenici JU Srednja škola poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti su dana 05.10. 2018. god. realizovali planiranu posjetu Srednje poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanko Ožanić u Zadru i na taj način obilježili Svjetski dan učitelja.

Uposlenike naše škole je dočekala ravnateljica  Srednje  poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanko Ožanić mag.ing. Jelena Gulan kao i nastavno osoblje škole. Ravnateljica škole je u  lijepom ambijentu  škole predstavila školu domaćina, smjerove koje učenici pohađaju i  projekte u kojima učestvuju te pozvala goste na domjenak/zakusku koji su pripremili učenici i nastavnici škole.  Trpeza je bila raznovrsna i u najljepšem svjetlu je pokazala stepen stečenih vještina i mogućnosti učenika kao i njihove spremnosti za tržište rada.

Direktor  naše škole mr. Alić Suad i ravnateljica škole domaćina mag.ing. Jelena Gulan su ovom prilikom razmijenili prigodne poklone a nastavnici dobili priliku za upoznavanje i razmjenjivanje iskustava. Nakon zakuske i druženja ravnateljica škole je  u pratnji nekolicine nastavnika  svojim gostima pokazala prostorije kojima škola raspolaže, tako da smo imali priliku vidjeti školske laboratorije, radionice, pekaru, staklenike, radionicu – malu vinariju, kao i ostale kabinete i potrebnu opremu  koja se koristi za realizaciju nastavnog procesa.

Nakon obilaska škole uslijedio je obilazak grada u društvu ravnateljice škole mag.ing. Jelene Gulan  i profesorice Karmen Turčinov. Naši domaćini, koji su ujedno bili  i naši  vodiči  su nam pokazali znamenitosti grada Zadra pa smo imali priliku vidjeti Crkvu Sv.Donata, Zadarsku katedralu, Trg pet bunara, umjetničku  instalaciju Pozdrav Suncu  te čuti predivan zvuk morskih orgulja, arhitektonskog zdanja koje pod uticajem valova proizvodi melodiju koja  plijeni pažnju turista.

Osim posjete grada Zadra  uposlenici naše škole su imali priliku već narednog  dana (subota 06.10.2018.)  otići u obilazak grada Splita gdje su imali dovoljno vremena za odmor, šoping, kao i obilazak stare jezgre grada i njegovih znamenitosti, poput kompleksa Dioklecijanove palače, Katedralu Sv.Duje, kriptu Svete Lucije, Crkvu Sv.Frane, spomenik Grgura Ninskog  te šetnju splitskom rivom.

U nedjelju, 07.10.2018., u ranim jutarnjim satima, grupa napušta apartmansko naselje Medena te na povratku kući realizuje kraći obilazak grada Trogira, gdje smo mogli vidjeti Kaštel Kamerlengo, North Gate, Katedralu Sv.Lovre i prošetati rivom. Nakon toga grupa se sigurno vraća na odredište uz kratku pauzu u Počitelju.     Ovdje naše stručno putovanje završava  ali se nadamo da će isto  biti iskrica za  naredno.

 

KLIKOM NA LINK MOŽETE PREGLEDATI VIŠE FOTOGRAFIJA